Macedońska drużyna narodowa zwycięża i zapewnia sobie awans do finałowego pojedynku turnieju barażowego z portugalską narodową drużyną!

Macedońska drużyna narodowa zwycięża i zapewnia sobie awans do finałowego pojedynku turnieju barażowego z portugalską narodową drużyną!

Na pewno wielbiciele piłkarscy przywykli do tego, iż co chwilę w świecie futbolu mają miejsce sensacje. W historii piłki nożnej już wiele razy zyskiwaliśmy okazję podziwiać pojedynki, w których określony był zdecydowany faworyt, a w rozrachunku końcowym triumfowała słabsza ekipa. Mistrzostwa świata w Katarze rozegrane zostaną w roku 2022, a eliminacje do tego mundialu zakończyły się w listopadzie zeszłego roku. Pozostało parę miejsc, o które walczą europejskie drużyny i w półfinałowych starciach barażowego turnieju mogliśmy mieć nadzieję na wiele niesamowitych emocji. Do finału swojej drabinki barażowej została przesunięta polska reprezentacja piłkarska, ponieważ narodowa reprezentacja Rosji ukarana została walkowerem z powodu rozpoczęcia wojny na Ukrainie. W finale baraży polscy zawodnicy będą walczyć z reprezentacją Szwecji. Bez żadnych wątpliwości na kwalifikację do mistrzostw świata, które będą miały miejsce w Katarze mieli nadzieję kibice drużyna narodowej Włoch. Zawodnicy narodowej drużyny Macedonii mieli jednak znacznie inne nastawienie i zdecydowali się zagwarantować gigantyczną niespodziankę.

Warto wziąć pod uwagę, że reprezentacja narodowa Włoch była w tym starciu drużyną dużo lepiej przygotowaną. Jednak nie potrafili udokumentować tego golem przez cały mecz. Przewaga w strzałach kadry narodowej Włoch była kolosalna, jednakże wiele prowadziło do tego, że sędzia tego meczu będzie zobligowany zarządzić dogrywkę. W doliczonym czasie starcia na uderzenie zza szesnastki zdecydował się jednak Aleksandr Trajkovski. Bez cienia wątpliwości były gracz Palermo nie oczekiwał tego, iż jego strzał umożliwi eliminację włoskiej reprezentacji narodowej i zagwarantuje jego zespołowi promocję do dalszej rundy turnieju barażowego. Dla włoskich zawodników to była gigantyczna katastrofa. Obecni mistrzowie Starego Kontynentu bez najmniejszych wątpliwości liczyli na to, że będą mogli zajść bardzo wysoko na mistrzostwach świata w Katarze. Z nadziejami na wygranie światowych mistrzostw muszą jednak wyczekiwać kolejne cztery lata, gdyż w tym roku lepszą reprezentacją okazała się macedońska drużyna. Macedonia będzie się mierzyć z narodową reprezentacją Portugalii w spotkaniu finałowym baraży.