Rozmowa z Meghan Markle i księciem Harrym

Rozmowa z Meghan Markle i księciem Harrym

Niedawno, bo 7 marca o godzinie 20 dokonał się wywiad Oprah z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym szybko stało się bardzo głośno i nadal jest to jeden z wiodących tematów w otoczeniu różnych mediów. To był 1 połączony wywiad Harry'ego i Meghan po odstąpieniu pary z rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas rozmowy z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Podczas rozmowy ujawniły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Oprócz tego, na podstawie upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w rodzinie królewskiej stoją raczej po stronie królowej Elżbiety II a także pozostałych członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Jednakże nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest niepomiernie zróżnicowane, w zależności od . Brytyjskie media informują, iż jeśli Harry i Meghan zapragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem skreślili nieodwracalnie swoją szansę. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach para królewska poruszyła również problem tego, że książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał, a także temat samobójczych myśli Meghan.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się fabrykowaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili czwórkę ekspertów omawiających w mediach sprawy rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu dwa dni przed jego emisją. Profesjonaliści, w tym miniony sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, zarzucając przy tym Winfrey brak profesjonalizmu a z kolei Markle wykorzystywanie bezkompromisowego a także ostrego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym i Meghan Markle pokazany został w wieczorem w TVN24. Wówczas wywiad ten obserwowało średnio w przybliżeniu milion widzów. Ta telewizyjna stacja była wtedy drugim z kolejności liderem rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednakowo mówi się, jakoby wywiad ten udowodnił informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która umie wykrzesać z rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Mając na względzie szokujące szczegóły pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wielokrotnie. Bez dwóch zdań należy stwierdzić, że fakt ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne nieustannie analizowany.