Villarreal CF pokonał drużynę Czerwonych Diabłów a następnie wyciągnął rękę po puchar! Wielkie przeżycia w pojedynku finałowym rozgrywek europejskiej ligi!

Villarreal CF pokonał drużynę Czerwonych Diabłów a następnie wyciągnął rękę po puchar! Wielkie przeżycia w pojedynku finałowym rozgrywek europejskiej ligi!

Żadnym sekretem nie jest to, że ogromna liczba futbolowych wielbicieli wyczekuje na batalie finałowe najchętniej oglądanych zmagań. Za parę tygodni startować będą mistrzostwa Starego Kontynentu, co prowadzi do tego iż będziemy widzami bardzo dużej ilości batalii piłkarskich. Jednak zanim to się wydarzy na na oczekują finałowe spotkania w najchętniej oglądanych klubowych turniejach. Jeden z finałowych meczów już za nami i znamy już zwycięzcę tych rozgrywek. O rozgrywkach Ligi Europejskiej oczywiście tutaj mowa. Po finale europejskiej ligi przyjdzie czas na rozpoznanie rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów, jednak w tej chwili chcemy skupić się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Czerwonych Diabłów oraz CF Villarreal. W finałowym meczu obecność tych dwóch ekip oznaczała, iż na piłkarskich fanatyków czekało emocjonujące spotkanie. I w rzeczy samej ten pojedynek finałowy był serio porywający.

Należy mieć świadomość tego, iż mecz finałowy rozgrywek europejskiej ligi rozegrany został na obiekcie Lechii Gdańsk w naszym kraju. Dla państwa polskiego to jest bez wątpienia ogromny zaszczyt, że okazję mieliśmy przywitać dwie tak niesamowite drużyny. Opiekunem ekipy Villarreal CF jest Unai Emery, który rozpoznawalny jest z tego, że jest w stanie triumfować w finałowych starciach turnieju Ligi Europejskiej. Trenowany przez Emery'ego Unai'a zespół nie był faworytem w meczu z Manchesterem United, ale to właśnie piłkarze CF Villarreal byli w stanie zdobyć pierwsze trafienie w tym meczu. Zawodnicy Solskjaer'a dostali szansę aby odpowiedzieć trafieniem. Ten mecz zakończył się remisem i właśnie dlatego arbiter był zmuszony zaprosić obie drużyny na dodatkowy czas gry. W dogrywce wielbiciele piłkarscy nie mieli możliwości widzieć bramek i między innymi z tego powodu arbiter prowadzący mecz ogłosił konkurs jedenastek. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż rzuty karne to loteria. Skuteczniejszą drużyną w spotkaniu tym się okazał Villarreal CF szkolony przez Emery'ego, który wygrał rezultatem 11:10. Był to niesamowity konkurs jedenastek. O zwycięstwie zespołu z Hiszpanii zaważyło przestrzelenie jedenastki przez Davida de Gea, czyli golkipera United z Manchesteru.